۳ ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی در واتس اپ

3 ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی در واتس اپ

 

کاربران واتس‌اپ مدت‌هاست که از تبلیغ فعالیت آنلاین خود برای سایر کاربران واتس‌اپ بدون رضایت آنها رنج می‌برند. به نظر می رسد متا صدای شما را شنیده و ویژگی های حریم خصوصی خود را بر این اساس به روز کرده است. از آگوست ۲۰۲۲، مجبور نخواهید بود که در ساعت ۲ بامداد از گروه واتس‌اپ خارج شوید، به این امید که کسی متوجه نشود. در اینجا جزئیات است.

 

۳ ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی در واتس اپ

 

۱٫ گروه‌ها را بی‌صدا در واتس‌اپ ترک کنید

از اواخر آگوست ۲۰۲۲، خروج از گروه واتس اپ به صورت خصوصی بدون هشدار به همه افراد گروه امکان پذیر خواهد بود. در عوض فقط به ادمین ها اطلاع داده می شود. این قطعاً درام یا خجالت ناشی از ترک یک گروه و DM های اجتناب ناپذیر افرادی را که می خواهند بدانند چرا آنها را رها کرده اید، از بین می برد. اگر شما هم مانند این نویسنده هستید که دوست دارد مهمانی را بی سر و صدا ترک کند، این ویژگی مایه آرامش شما خواهد بود.

۲٫ انتخاب کنید چه کسی می تواند وقتی آنلاین هستید در واتس اپ ببیند

واتس اپ با این امکان شروع به کار کرد که به همه اجازه داد شما آنلاین بودن را ببینند. سپس، این امکان را فراهم کرد که وضعیت آنلاین خود را از همه پنهان کنید. سپس، آن را طوری ساخته است که فقط افرادی که در لیست مخاطبین شما هستند، و افرادی که قبلاً با آنها پیام داده اید، می توانند شما را به صورت آنلاین ببینند. اکنون واتس‌اپ این امکان را برای شما فراهم می‌کند که انتخاب کنید و انتخاب کنید چه کسانی می‌توانند و چه کسانی را نمی‌توانند ببینند چه زمانی آنلاین هستید. فقط می توان امیدوار بود که دوستان و خانواده شما که در لیست سفید این باشگاه انحصاری قرار نداده اید، توهین نکنند.

۳٫ مسدود کردن اسکرین شات برای مشاهده پیام های واتساپ

مشاهده یک بار، یا عکس‌های ناپدید شدن، ویژگی‌ای است که به دلایل زیادی محبوب شده است. با این حال، همیشه این خطر وجود داشت که کسی بتواند از عکس ناپدید شده اسکرین شات بگیرد. واتس‌اپ اکنون مسدود کردن اسکرین‌شات را برای پیام‌های View Once فعال می‌کند تا لایه‌ای از حفاظت اضافه شود. این ویژگی در حال حاضر در حال آزمایش است. واتس اپ هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی به صورت زنده منتشر می شود.

3 ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی در واتس اپ

با توجه به پستی در Meta Newsroom، این سه ویژگی جدید در واتس اپ با افزودن لایه های محافظتی به هم پیوسته به شما کنترل بیشتری می دهد. با این حال، مجله People گزارش می دهد که این تغییرات تا حدی ناشی از گزارش جدید حریم خصوصی جهانی WhatsApp است که نشان می دهد:

۷۲ درصد از مردم برای صحبت صادقانه و بدون فیلتر ارزش قائل هستند، ۴۵ درصد نمی توانند بدون انجام این کار ایمن با هم صحبت کنند و ۵۹ درصد نگران هستند که پیام های خصوصی آنها بدون اطلاع یا رضایت آنها به اشتراک گذاشته شود.

همچنین نمی توان تأثیر افزایش نظارت قانونی بر فناوری های بزرگ توسط قانون گذاران و دادگاه ها را دست کم گرفت. هرچه برنامه بتواند خود را ایمن تر کند، از مسئولیت ها و تبلیغات منفی بیشتری در برابر دعاوی قانونی آینده، نامشخص مرتبط با جرم یا سوء استفاده های انجام شده در برنامه جلوگیری می کند.

همچنین، واتس‌اپ به رمزگذاری سرتاسر خود افتخار می‌کند و مطمئناً از نیاز به کاهش تهدید رقابتی از سوی دیگر پلت‌فرم‌ها مانند Signal آگاه است، که از حفاظت از حریم خصوصی بسیار قوی نیز برخوردار هستند.

چند هفته صبر کنید تا از آخرین ویژگی های حریم خصوصی WhatsApp استفاده کنید.واتس اپ خاطرنشان کرده است که این ویژگی ها هنوز در حال آزمایش هستند و هنوز در برنامه فعال نیستند، بنابراین وقتی نمی توانید آنها را پیدا کنید ناامید نشوید..ما حاضریم منتظر بمانیم زیرا این ویژگی‌ها مطمئناً تجربه واتس‌اپ شما را بهبود می‌بخشد، نه اینکه به ایمنی اشاره کنیم.makeuseof

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری در
https://jokargame.ir/?p=1177
لینک کپی شد
0
تماس با ما