موتور جستجوی روسی یاندکس در ایران رفع فیلتر شد

موتور جستجوی روسی یاندکس در ایران رفع فیلتر شد

 

 

پس از توافقات صورت گرفته توسط وزیر ارتباطات در کشور روسیه، موتور جستجوی یاندکس در ایران رفع فیلتر شد.

وزیر ارتباطات از هفته گذشته همراه با هیاتی متشکل از چند معاون وزارت ارتباطات و نمایندگانی از ۲۶ شرکت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به روسیه سفر کرده و با مقامات روسی در خصوص افزایش همکاری‌های دو طرفه در حوزه سخت‌افزار، نرم‌افزار و محصولات دانش بنیان مذاکراتی انجام داده است.

زارع‌پور درخصوص این سفر گفت: ما در ایران پلتفرم‌های بومی قدرتمندی در حوزه‌های مختلف داریم که مردم ما از آن‌ها استفاده می‌کنند، پلتفرم‌هایی که در حوزه‌های مختلف از تجارت الکترونیک تا جابجایی مسافر، خرید و فروش، بیمه و به صورت کلی در خدمات دیجیتال فعال هستند و ظرفیت بسیار خوبی در کشور ایجاد کرده‌اند. در روسیه نیز پلتفرم‌های بومی خوبی وجود دارد و ما اعلام آمادگی کردیم که زمینه فعالیت پلتفرم‌های ایرانی و روسی را در دو کشور فراهم کنیم.

پس از این سخنان موتور جستجوی روسی یاندکس که هشتمین موتور جستجو از نظر تعداد کاربران در جهان محسوب می‌شود و پیشتر در ایران فیلتر بود، رفع فیلتر شد.

این اتفاق در حالی رخ داده که قابلیت SafeSearch به تازگی بر روی جستجوهای گوگل در ایران فعال شده و درواقع همزمان با محدود شدن گوگل شاهد رفع محدودیت یاندکس هستیم.

به نظر می‌رسد در راستای اجرای طرح صیانت و پیدا کردن پلتفرم‌هایی که حاضر هستند با قوانین ایران سرویس‌دهی داشته باشند، قرار است یاندکس جایگزین گوگل شود، اتفاقی که وزیر ارتباطات در سفر اخیر خود به روسیه به دنبال آن بوده است.

 

منبع/آی تی رسان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری در
https://jokargame.ir/?p=507
لینک کپی شد
0
تماس با ما